Wsparcie wdrożenia zmian metodą projektów

Wsparcie wdrożenia zmian metodą projektów to kompleksowy i długotrwały program rozwoju kompetencji w oparciu o znajomość siebie oraz otoczenia biznesowego. Celem programu jest dalszy rozwój umiejętności menedżerów i zespołów oraz zbudowanie rozwiązań na poziomie całego biznesu, które pozwolą usprawnić komunikację i współpracę oraz zapewnić większą efektywność na poziomie całej organizacji, a co za tym idzie wzrost i rozwój biznesu. 

Dlaczego warto?

Wprowadzanie zmian, szczególnie tych radykalnych w ciągłym rozwijaniu siebie oraz swojej firmy jest nieuniknione. Wiąże się to z ogromną ilością pracy, ryzykiem oraz stresem. Dlatego spojrzenie z zewnątrz, zwłaszcza doświadczonego zespołu jest niezwykle cenne, by cały proces przebiegł pomyślnie i bez większych zakłóceń.

Proces wsparcia wdrożenia zmian metodą projektów opieramy na:

  • wysokiej jakości narzędziach diagnozy i rozwoju Facet5: badanie Facet5, Facet5 TeamScape oraz Pakiet indywidulanego rozwoju Facet5 SPOTLIGHT,
  • dopasowanym do potrzeb konkretnej sytuacji procesie rozwojowym,
  • pracy dostosowanych do oczekiwań firmy zespołów projektowych.

Jak i z kim pracujemy?

Dzisiejsze czasy zmuszają firmy do nieustannego wdrażania zmian. Naszymi klientami są firmy wdrażające optymalizację systemów zarządczych, komunikacyjnych, marketingowych, handlowych. Firmy np. optymalizujące procesy produkcyjne, logistyczne wymagające ograniczenia liczby zatrudnionych osób oraz zmniejszenia kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Z drugiej strony wspieramy we wdrażaniu zmian przedsiębiorstwa odnoszące ponadprzeciętne sukcesy, wymagające dostosowania struktury i procesów zarządczych do osiąganych wyników.

Nasza praca zaczyna się od zbadania potrzeb rozwojowych przedsiębiorstwa, wygenerowania raportu z wykazem oczekiwanych zmian i rekomendacjami rozwojowymi. Następnie formowane są zespoły projektowe składające się z menedżerów i pracowników dobranych zgodnie z kompetencjami i naturalnymi stylami pracy, wynikającymi z raportu Facet5 oraz TeamScape. Poprzez systematyczną pracę zespołów projektowych PMO wszystkie zaplanowane zmiany organizacyjne zostają wdrożone.

Na czym ten proces polega?

Wsparcie wdrożenia zmian metodą projektów bazuje na połączeniu aktywności warsztatowej oraz  projektowej uczestników.  Spotkania mają walor szkolenia (nowa wiedza) oraz natychmiastowego zastosowania (jak to robimy u nas, decyzje: czy to robimy?) – zespół decyduje, co ma sens oraz wszyscy kontraktują stosowanie narzędzia, metody, itp. W wyniku każdego spotkania zapadają szybkie decyzje o wdrożeniu konkretnego narzędzia np. after action review, lista „wtop”, feedback in action. Taka forma rozwoju kompetencji w podłączeniu z indywidualną diagnozą Facet5 daje optymalne efekty w zakresie zwiększenia efektywności osobistej, zespołowej oraz całego biznesu. Stosujemy tu też metodę zmiany metodą LIDERÓW ZMIANY (uczestnicy projektu), co oznacza optymalizację kosztów i efektów wdrażania zmian w organizacji. 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami lub zapisz się na bezpłatny warsztat